Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąwolnicy

DOŻYWIANIE DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Utworzono dnia 09.08.2022

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąwolnicy informuje, że od dnia 1 września 2022r. rozpoczyna realizowanie Programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Pomoc w formie dożywiania dzieci w szkole przysługuje rodzinom, w których dochód netto w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 792,00 zł miesięcznie, co stanowi 150% sumy kwot kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, określonego w art. 8 ust. 1 Ustawy o pomocy społecznej.

Do wniosku w zależności od posiadanych dochodów należy dołączyć:

  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów netto za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku (zaświadczenie od pracodawcy na druku OPS, decyzja lub odcinek od renty, emerytury);
  • zaświadczenie o posiadaniu gospodarstwa rolnego z Urzędu Gminy, w której znajduje się gospodarstwo;
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą – zaświadczenie lub oświadczenie o uzyskanym dochodzie, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, 
  • w przypadku, gdy w rodzinie są osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

 

WNIOSKI DOTYCZĄCE POMOCY BENEFICJENCI MOGĄ SKŁADAĆ JUŻ W SIERPNIU 2022 R W SIEDZIBIE OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W WĄWOLNICY!

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny obchodzą